Turistični in kopalni izleti

Kopalni izlet: V Hotel Delfin v Izoli

S prevoznikom ROZMAN BUS organiziramo kopalni izlet za člane DU Kranj:

- četrtek, dne 18. julija 2019
- s posebnim avtobusom ob 6.55 uri izpred Creine
- kopanje je možno v morju pred hotelom Delfin, zunanjem bazenu ali v notranjih bazenih hotela
- cene kopanja v zunanjem oz. notranjih bazenih hotela so od 6.- € do 8.- €
- povratek v Kranj bo do 21.00 ure
- za hrano in pijačo poskrbi vsak sam
- avtobusni prevoz, ki ga poravnate v avtobusu, je 15.- €
- prijave in informacije do srede, dne 17/7-2019, na tel.: 031 547 712 - Lidija Malovrh

Kopalno-kulturni izlet: v Hotel Delfin v Izoli, ki ga organizira Komisija za kulturo pri DU Kranj

- četrtek, dne 11/7-2019
- s posebnim avtobusom ob 10.30 uri izpred KZ Sloga Primskovo (za Mercatorjem)
- prihod v Izolo okoli 12.00 ure, nato prosto za kopanje ali sprehod
- ob 20.00 uri bo koncert MePZ "Petra Liparja"
- približno ob 22.00 uri bo odhod avtobusa v Kranj
- cena avtobusnega prevoza je 10.- €, za hrano in pijačo poskrbi vsak sam
- prijave in informacije do zasedbe mest na telefon, številka: 041 875 809

Turistični izlet v Čebelji raj NOČ

- torek, dne 16/7-2019 s posebnim avtobusom izpred Globusa ob 7.30 uri
- predstavitev Čebeljega raja NOČ, ogled čebelnjaka Antona Janše v Breznici, rojstne hiše Matija Čopa in ogled Prešernove hiše in cerkvice Sv. Marka
- podrobnejše informacije dobite v pisarni DU Kranj, kjer se lahko prijavite in vplačate za izlet do srede, dne 10/7-2019.

Komisija za izlete in turizem DU Kranj v sodelovanju s TONI turizmom iz Sevnice vabi na izlet: Trogir-Split--Šibenik in obiranje mandarin v dolini Neretve

- od 25. do 27. oktobra 2019
- ob prijavi je potrebno plačati 50.- € akontacije, preostanek 14 dni pred odhodom
- če se prijavite do 3/7-2019, imate popust, sicer je cena izleta 199.- €
- vse druge informacije dobite ob prijavi v pisarni DU Kranj v času uradnih ur.

KR-Naklo-Tržiška Bistrica-Kovor-Podbrezje-KR

- torek, dne 7. maja 2019, ob 8.00 uri izpred bivše trgovske šole na Župančičevi ulici
- z lastnimi opremljenimi kolesi
- izlet srednje zahtevnosti, 40 km

Letovanje v hotelu Delfin v Izoli:

- termin: 28/6-2019 do 5/7-2019
- cena za upokojence, člane DU (s člansko izkaznico in plačano članarino) 318,20 €
- prevozni stroški znašajo poleg hotelskega paketa dodatno 20.-€, ki jih plačate ob prijavi
- prijave sprejemamo v društveni pisarni, kjer boste izpolnili prijavnico, do ponedeljka, dne 20. maja 2019 oz. do zapolnitve prostih mest
- v društveni pisarni boste dobili tudi vse informacije o letovanju.

turisnicni

PROGRAM TURISTIČNIH IN KOPALNIH IZLETOV TER LETOVANJ V LETU 2019

Komisija za turistične in kopalne izlete ter letovanja je za leto 2019 pripravila 16 različnih aktivnosti.

Načrtujemo 5 turističnih izletov (dvodnevni izlet v hrvaško Istro za dan žena (Pula, Labin, Lovran, Opatija, otok Krk, izlet v Rezijo, Pušjo vas in Čedad, izlet ob Kolpi, izlet po Idrijskem in Cerkljanskem z obiskom bolnice Franje ter obisk Čebeljega raja Noč v Žirovnici), en kopalni izlet - z ladjico ob slovenski obali ter 4 večdnevna letovanja.

V hotelu ZDUS Delfin v Izoli bo v pustnem času tridnevno letovanje, konec junija in v decembru 2019 pa enotedensko letovanje. V septembru bo enotedensko letovanje na otoku Pagu v kraju Metajna.

V organizaciji Komisije za izletništvo in turizem pri PZDU Gorenjske bo v mesecu aprilu enotedensko letovanje z zdravstvenimi terapijami v Vrnjački Banji v Srbiji, v oktobru pa več dnevni turistični izlet po Makedoniji, Črni gori in Albaniji.

V mesecu juniju 2019 se bomo udeležili srečanja upokojencev Gorenjske, konec avgusta pa srečanja upokojencev Slovenije in zamejske Koroške v Pliberku.

Organizirali bomo tudi trgatev in martinovanje.