Turistični in kopalni izleti

Turistični izlet: Po Idrijskem in Cerkljanskem

- torek, dne 15/10-2019
- s posebnim avtobusom Turistične agencije Lokaturist Škofja Loka, ob 8.00 uri izpred Creine
- ogled Idrije in mestnih znamenitosti
- sprehod po znanem smučarskem središču Cerkno
- sprehod skozi staro mestno jedro Škofje Loke
- podrobnejši opis izleta bodo prejeli člani DU ob prijavi in vplačilu v društveni pisarni do ponedeljka, dne 7. oktobra 2019.

Izlet Trogir-Split-Šibenik in obiranje mandarin

- od 25. do 27. oktobra 2019
- posebni avtobus TA Turizem Toni iz Sevnice
- o času in kraju odhoda boste obveščeni nekaj dni pred odhodom
- prijave sprejemamo v društveni pisarni do ponedeljka, dne 30/9-2019
- podrobnejše informacije prejmete ob prijavi za izlet

Komisija za izlete in turizem razpisuje Trgatev 2019

- turistična kmetija Ipavec v Vitovljah
- s posebnim avtobusom ob 7.30 uri pred Mercator centrom na Primskovem
- natančen datum trgatve, ki bo v septembru, bomo naknadno sporočili prijavljenim
- po obiranju grozdja, 4 ure, bomo imeli pri gospodarju kosilo
- odhod proti domu ob 18.00 uri
- trgatev bo v torek, dne 24/9-2019
- prijave z vplačili v društveni pisarni do srede, dne 18/9-2019

Komisija za izlete in turizem DU Kranj v sodelovanju s TONI turizmom iz Sevnice vabi na izlet: Trogir-Split--Šibenik in obiranje mandarin v dolini Neretve

- od 25. do 27. oktobra 2019
- ob prijavi je potrebno plačati 50.- € akontacije, preostanek 14 dni pred odhodom
- če se prijavite do 3/7-2019, imate popust, sicer je cena izleta 199.- €
- vse druge informacije dobite ob prijavi v pisarni DU Kranj v času uradnih ur.

turisnicni

PROGRAM TURISTIČNIH IN KOPALNIH IZLETOV TER LETOVANJ V LETU 2019

Komisija za turistične in kopalne izlete ter letovanja je za leto 2019 pripravila 16 različnih aktivnosti.

Načrtujemo 5 turističnih izletov (dvodnevni izlet v hrvaško Istro za dan žena (Pula, Labin, Lovran, Opatija, otok Krk, izlet v Rezijo, Pušjo vas in Čedad, izlet ob Kolpi, izlet po Idrijskem in Cerkljanskem z obiskom bolnice Franje ter obisk Čebeljega raja Noč v Žirovnici), en kopalni izlet - z ladjico ob slovenski obali ter 4 večdnevna letovanja.

V hotelu ZDUS Delfin v Izoli bo v pustnem času tridnevno letovanje, konec junija in v decembru 2019 pa enotedensko letovanje. V septembru bo enotedensko letovanje na otoku Pagu v kraju Metajna.

V organizaciji Komisije za izletništvo in turizem pri PZDU Gorenjske bo v mesecu aprilu enotedensko letovanje z zdravstvenimi terapijami v Vrnjački Banji v Srbiji, v oktobru pa več dnevni turistični izlet po Makedoniji, Črni gori in Albaniji.

V mesecu juniju 2019 se bomo udeležili srečanja upokojencev Gorenjske, konec avgusta pa srečanja upokojencev Slovenije in zamejske Koroške v Pliberku.

Organizirali bomo tudi trgatev in martinovanje.