Turistični in kopalni izleti

KR-Naklo-Tržiška Bistrica-Kovor-Podbrezje-KR

- torek, dne 7. maja 2019, ob 8.00 uri izpred bivše trgovske šole na Župančičevi ulici
- z lastnimi opremljenimi kolesi
- izlet srednje zahtevnosti, 40 km

Turistični izlet OB KOLPI

- torek, dne 14/5-2019
- s posebnim avtobusom izpred hotela Creina ob 7.00 uri
- V dolini reke Kolpe se bomo ustavili na Lukčevi domačiji v občini Kostel, kjer bodo predstavili krošnjarjenje
- z lokalno vodičko si bomo ogledali središče občine, to je vas FARA in še zanimivosti KOSTELA
- na Lukčevi domačiji bo tudi kosilo z lokalno specialiteto-kostelski čušpajz in sladico
- po kosilu ogled zanimivosti v vaseh ob Kolpi
- vrnitev v Kranj skozi Osilnico in Kočevsko Reko, kjer bomo do 20.00 ure.
- prijave z vplačili v društveni pisarni do SREDE, dne 8/5-2019.

Letovanje v hotelu Delfin v Izoli:

- termin: 28/6-2019 do 5/7-2019
- cena za upokojence, člane DU (s člansko izkaznico in plačano članarino) 318,20 €
- prevozni stroški znašajo poleg hotelskega paketa dodatno 20.-€, ki jih plačate ob prijavi
- prijave sprejemamo v društveni pisarni, kjer boste izpolnili prijavnico, do ponedeljka, dne 20. maja 2019 oz. do zapolnitve prostih mest
- v društveni pisarni boste dobili tudi vse informacije o letovanju.

turisnicni

PROGRAM TURISTIČNIH IN KOPALNIH IZLETOV TER LETOVANJ V LETU 2019

Komisija za turistične in kopalne izlete ter letovanja je za leto 2019 pripravila 16 različnih aktivnosti.

Načrtujemo 5 turističnih izletov (dvodnevni izlet v hrvaško Istro za dan žena (Pula, Labin, Lovran, Opatija, otok Krk, izlet v Rezijo, Pušjo vas in Čedad, izlet ob Kolpi, izlet po Idrijskem in Cerkljanskem z obiskom bolnice Franje ter obisk Čebeljega raja Noč v Žirovnici), en kopalni izlet - z ladjico ob slovenski obali ter 4 večdnevna letovanja.

V hotelu ZDUS Delfin v Izoli bo v pustnem času tridnevno letovanje, konec junija in v decembru 2019 pa enotedensko letovanje. V septembru bo enotedensko letovanje na otoku Pagu v kraju Metajna.

V organizaciji Komisije za izletništvo in turizem pri PZDU Gorenjske bo v mesecu aprilu enotedensko letovanje z zdravstvenimi terapijami v Vrnjački Banji v Srbiji, v oktobru pa več dnevni turistični izlet po Makedoniji, Črni gori in Albaniji.

V mesecu juniju 2019 se bomo udeležili srečanja upokojencev Gorenjske, konec avgusta pa srečanja upokojencev Slovenije in zamejske Koroške v Pliberku.

Organizirali bomo tudi trgatev in martinovanje.