Planinsko-pohodniška sekcija

Težavnost izletov je prilagojena fizičnim zmogljivostim udeležencev tako, da imamo lažjo in težjo izvedbo pohoda. Vabimo vas, da se nam pridružite. Spremljevalci izletov v Planinsko-Pohodniški sekciji: Danica Piskernik, Marjana Skinder, Anton Bradač, Ciril Globočnik, Gorazd Hace, Janez Lapajne, Marjan Mihelčič in Ivo Veger. Planinsko-pohodniško sekcijo vodi Marjana Skinder.


Planinsko-pohodniški izlet: Uršlja gora 1699 m (Koroška)

* četrtek, dne 6. junija 2024, s posebnim avtobusom ob 7.00 uri izpred Globusa, vstopni postaji tudi Lon in Boltez
* Zapeljali se bomo do Velenja, kjer bo postanek za kavo. Z vožnjo bomo nadaljevali po Mislinjski dolini skozi Slovenj Gradec, Kotlje do Naravskih ledin (1073 m).Tu, pri koči, bo začetek in zaključek pohoda in kdor se bo odločil, da ne gre na vrh Uršlje, bo lahko počakal na izhodišču, na lepi planinski postojanki.
* Predviden čas hoje je 3 ure in pol, višinska razlika je 600 m. Pot na goro poteka po gozdu, senožetih, proti vrhu se strmo vzpne.
* Priporočamo planinsko opremo
* Prijave sprejemamo v društveni pisarni do ponedeljka, dne 3. junija 2024.


Planinsko-pohodniški izlet: Španov vrh - Črni vrh

* četrtek, dne 23. maja 2024
* s posebnim avtobusom ob 7.00 uri izpred Globusa, vstopni postaji tudi Eurospin in AP Kokrica
* Odpeljali se bomo do Jesenic na kavico in naprej do Planine pod Golico. Do koče na Črnem vrhu bomo šli vsi skupaj. Pohodniki bodo od tu sestopili po krožni poti do avtobusa, planinci bodo s hojo nadaljevali do doma Pristava na Javorniškem Rovtu, kjer bo tudi skupna malica.
* srednje zahtevna pot, 3-4 ure, priporočljiva oprema: visoki čevlji, pohodne palice.
* Prijave sprejemamo v društveni pisarni do ponedeljka, dne 20. maja 2024.


Sveta Trojica pri Pivki /1123 M/

* Četrtek, dne 9. maja 2024, ob 7.00 uri izpred Globusa, vstopni postaji tudi Labore, Orehek
* Zapeljali se bomo do Pivke, vasi Trnje ter do izhodišča za naš pohod. Tu se bomo razdelili na 2 skupini, če bo potrebno. Pot poteka delno po gozdu, delno po travniku, strmina vzpona je srednje težka. Po daljšem počitku na vrhu se bomo spustili do avtobusa in se zapeljali
v Pivko na malico.
* Predviden čas hoje je 3 ure, priporočljiva oprema pohodniška, primerna vremenu-V Kranj se bomo vrnili okrog 16.00 ure.
* Prijave sprejemamo v društveni pisarni do ponedeljka, dne 20. maja 2024.


JELENK (Sveta gora starovercev) 778 M

* četrtek, dne 18. aprila 2024, s posebnim avtobusom izpred Globusa ob 7.00 uri, vstopna postaja tudi Stražišče
* v Cerknem bomo imeli postanek za jutranjo kavico. Naprej se bomo zapeljali do Kanala in na Kanalskem vrhu bomo pričeli s pohodom do vrha Jelenka. Zmeren vzpon po gozdu začini večja strmina. Gozd je izrazit primer zakrasele planote, posute s kamenjem. Sestopili bomo po poti vzpona.
* 2,5 do 3 ure hoje, višinska razlika cca 280 m
* priporočamo visoko obutev in pohodne palice
* prijave za izlet sprejemamo v društveni pisarni do ponedeljka, dne 15. aprila 2024.


Mrzli vrh nad Žirmi

* Četrtek, dne 4. aprila 2024
* S posebnim avtobusom ob 7.00 uri izpred Globusa, vstopna postaja tudi Stražišče
* V bistroju Ambasada si bomo privoščili jutranjo kavico, se sprehodili skozi Žiri in se na koncu naselja podali v breg na pohodno pot, ki nas bo vodila mimo gozdičkov in travnikov, potem pa skozi vas Breznica in od tu zopet po travnatih pobočjih s krajšimi vzponi in bolj položnimi odseki do vrha. Celotna višinska razlika je 509 m. Na vrhu se bomo odpočili in se podali do izhodišča ter do Ambasade na malico. V Kranju bomo do 16.00 ure.
* Čas hoje je 2,5 ure navzgor in 2 uri navzdol do izhodišča.
* Priporočljiva oprema: pohodniška obutev in pohodne palice.
* Za pohod se prijavite v društveni pisarni (izjemoma zaradi praznika) do srede, dne 3. aprila 2024.


Krajinski park Debeli rtič

* Četrtek, dne 21. marec 2024
* S posebnim avtobusom ob 8.00 uri izpred Globusa, vstopni postaji tudi Labore in Orehek
* V Kozini bo postanek za jutranjo kavico. Peljali se bomo do Ankarana, kjer bomo pričeli pohod. Hodili bomo po pločniku do Bolnišnice Valdoltra, nato po asfaltni, makadamski in vinogradniški zelo razgledni poti do razgledišča nad klifom na Debelem rtiču. Sprehodili se bomo po zdraviliškem parku do morja. Po postanku se bomo vračali po isti poti do Valdoltre, kjer nas bo čakal avtobus. Na poti domov se bomo ustavili v Gostišču Demšar v Planini na malici. V Kranj se bomo vrnili do 18.00 ure
* Lahka pohodniška pot, 3 ure hoje, višinska razlika 60 m
* Prijavite se do ponedeljka, dne 18. marca 2024, v društveni pisarni.


Planina nad Vrhniko (733 M)

* četrtek, dne 14. marca 2024, s posebnim avtobusom izpred Globusa ob 8.00 uri, vstopni postaji tudi Labore in Orehek
* Zapeljali se bomo do parkirišča pod Planino in pričeli s pohodom po urejeni, večinoma kamniti poti, ki poteka po gozdu. V začetku je pot položna, v drugi polovici pa se strmo vzpenja. Na vrhu poleg koče je razgledni stolp. Vrnili se bomo po nekoliko daljši, vendar bolj položni poti do avtobusa. V koči je možno dobiti malico:
1. jota s pol klobase 9.-€,
2. vrhniški štruklji s skuto in suhimi slivami 7.-€. Naročilo malice ob prijavi izleta.
V Kranj se bomo vrnili do 16.00 ure.
* Predviden čas hoje: 1 uro 30 min. navzgor in prav toliko navzdol, višinska razlika 430 m.
* Priporočljiva oprema: planinska


Osojnica (730 M) in Ojstrica (611 M)

* Četrtek, dne 7. marca 2024
* S posebnim avtobusom ob 8.00 uri izpred Globusa, vstopni postaji tudi Eurospin in AP Kokrica
* Zapeljali se bomo do avtokampa Zaka, kjer bomo pričeli s pohodom na Malo Osojnico. Hojo bomo pričeli po stopnicah in po cca 30 minutah bomo dosegli vrh s čudovitim razgledom na Bled z jezerom, okolico in na Karavanke. Od tu bomo pot nadaljevali na vrh Velike Osojnice, kjer bo krajši postanek. Potem se bomo spustili do Ojstrice in na izhodišče pohoda. Malica iz nahrbtnika.
* Hodili bomo predvidoma 2,5 do 3 ure, višinska razlika 250 m
* Priporočljiva oprema: pohodniška, primerna vremenu
* Prijave sprejemamo v društveni pisarni do ponedeljka, dne 4. marca 2024.


Planica, Lavtarski vrh

* Četrtek, dne 1. februarja 2024, s svojimi avtomobili
* Dobimo se ob 8.00 uri na kavici v Baru OK v Dorfarjih. Po kavici se bomo zapeljali do Crngroba, kjer bomo pričeli s pohodom. Pot poteka po gozdu in se zmerno vzpenja. Višinska razlika do Planice je 345 m. Glede na vremenske razmere se bomo odločili, kako bomo zaokrožili naš
pohod. Malica iz nahrbtnika.
* 2 uri vzpona, 1,5 ure spusta
* priporočljiva oprema: pohodniška obutev in pohodne palice
* Prijavite se v društveni pisarni do ponedeljka, dne 29. januarja 2024.


Cerklje-Adergas

* četrtek, dne 18. januarja 2024
* z rednim avtobusom ob 8.25 uri z AP Kranj
* Izstopili bomo na prvi avtobusni postaji v Cerkljah. Privoščili si bomo jutranjo kavico v gostilni in pizzeriji Pod Jenkovo lipo. Pot nas bo vodila mimo gradu Strmol, češnjevskih ribnikov v Adergas. Po krajšem postanku se bomo po krožni poti vrnili skozi vas Češnje-vek v Cerklje. V Kranj se bomo vrnili z rednim avtobusom okrog 14.00 ure.
* Hoje bo za 2 uri ali 2 in pol; 8 km dolga ravninska pot bo po asfaltu, gozdu in poljih.
* Priporočljiva oprema: pohodniška, obvezne osebne izkaznice in rdeče vozne karte.
* Prijavite se v društveni pisarni do ponedeljka, dne 15. jauarja 2024.


Šmarjetna gora

- četrtek, dne 4. januarja 2024
- peš z avtobusne postaje Kranj ob 9.00 uri
- priporočljiva oprema: pohodniška obutev in pohodne palice
- prijave sprejemamo v društveni pisarni do srede, dne 3. januarja 2024
- izjemoma je pohod na Šmarjetno goro za člane DU Kranj brezplačen.