SEKCIJA ZA ZIMSKE ŠPORTE (alpsko smučanje, teki)

Sekcija za zimske športe je v letu 2012/2013 hotela izpeljati začrtan program, vendar je ekonomska situacija s podražitvijo smučarskih kart in podražitvijo prevozov to preprečila. Več je bilo poudarka na smučarskem teku, kjer smo program v celoti izpeljali na terenih okoli Kranja. Kljub vsemu se je organizirala vodena rekreacija smučarskega teka in individualno smučanje na Krvavcu in drugih smučiščih po Sloveniji.

Sekcija za zimske športe je izvedla tudi prijave za gorenjsko zimsko tekmovanje na Soriški planini, vendar so vremenske razmere in cena krojile datum izvedbe in smo morali udeležbo odpovedati. Po zbranih podatkih so upokojenci DU Kranj individualno izvajali rekreacijo smučanja in smučarskega teka, tako, da lahko zaključimo, da smučarski tek in smučanje društvenih članov ni izgubil svojega namena. In da imamo lepo osnovo za nadaljevanje aktivnosti v zimi 2013/2014.

V mesecu septembru in oktobru smo izvedli tečaj nordijske hoje in poprečna udeležba je bila 20 članov DU Kranj.